TŌSH vitejte!

Jsme moravská rodinná palírna TŌSH a pokračujeme v tradici nejstarší palírny whisky na území bývalého Československa. V samém srdci Hané, v Těšeticích u Olomouce. Sídlíme na místě, kde se lihovarnickému řemeslu daří už od roku 1582. Je nám ctí, že můžeme v této dlouhé tradici pokračovat.

TŌSH na zdraví!

King Barley – první československá whisky

Obnovujeme značku nejstarší sladové whisky King Barley v této zemi. Je to cíl i naše radost, a máme k tomu všechny předpoklady: původní vybavení, zkušenosti v oboru, lokální slad i nadšení tvořit něco nového. Whisky v Těšeticích má tradici od r. 1973, kdy tu pod taktovkou Seliko vznikla whisky King Barley. Produkce však byla po roce 2000 na dlouho přerušena. V létě roku 2017 jsme si splnili sen a navázali vlastní šarží whisky King Barley, která respektuje originální recepturu.  

Původní zařízení z 80. let nám umožnilo oživit originální chuť této legendy. První lahve whisky King Barley z této šarže uvedeme na trh koncem léta 2020. Zároveň bude představena i nová značka nenakouřené sladové whisky – společně ochutnáme, jak se vyvíjí…

Tvořte whisky s námi

investujte do vlastního sudu a staňte se součástí historie

Chcete se dočkat lahví své vlastní whisky? Staňte se majitelem vlastního sudu. Přijměte pozvání a přidejte se k nám. Získáte pro sebe naprostý unikát. S trochou trpělivosti se po pár letech zrání a průběžných degustací pochlubíte svou vlastní, jedinečnou a originální whisky. 

Produkty TŌSH

ŌVICE | ovocné destiláty

A když se urodí ovoce nemůžeme odolat a převedeme ho do podoby voňavého destilátu. 

Naše ovocné destiláty vyrábíme pouze v malých šaržích a pro výrobu používáme dvoukotlový způsob destilace. Dbáme na kvašení ušlechtilými kvasnicemi, které dodají výslednému destilátu jemnost a zvýrazní chuť ovoce.

TŌSH Gin | Moravský originál
V roce 2020 uběhlo 40 let od první destilace ginu v Těšeticích.  My to oslavujeme vlastní recepturou. TŌSH Gin je svěží a výrazný s převahou jalovce a citrusů. Využíváme lokální suroviny – český mák, moravský sladkoplodý jeřáb a šípek. K prodeji od července 2020.

Likéry | aperitivní a digestivní
Po dobrém jídle pro vás máme originální bylinný digestivní likér JAKAMARUS vyrobený podle původní pražské receptury lékárníka Kříže, která pochází z roku 1932. Vyniká svou hořkosladkou a kořeněnou chutí. Je to legenda mezi českými likéry a v období své největší slávy patřil do každé kredence nebo spíže.

Aperitivní likér, který se řadí spíše mezi ty méně sladké, je BRUNO. Tento světlý bylinný likér jemné chuti připraví vaše chuťové buňky před každým jídlem.

Jako sladkou tečku k zákusku můžete vyzkoušet i medový whisky likér King Barley se skořicí. V chuti a vůni poznáte whisky a na konci každého doušku pocítíte dotek cejlonské skořice.

Exkurze

Navštivte nás na prohlídce s degustací a vychutnejte si atmosféru místa, které je již několik staletí srdcem lihovarnictví tohoto kraje.

TŌSH věříme, že u nás najdete, co jste vždy hledali. Nápoj svého srdce – pití s vůní historie, které zahřeje na duši i na těle.