Exkurze palirny whisky

Exkurze

„U nás si to užijete všemi smysly.“

Pro vaše chuťové i čichové buňky máme připravenou degustaci naší whisky a ovocných destilátů. Na komentované prohlídce si můžete sáhnout na historii, která se píše od 16 století. Poslechnete si zajímavosti z dějin lihovarnictví na Hané i něco o tom, jak se vyrábí whisky. Uvidíte, jak se u nás minulost potkává se současností, a jak jim to spolu sluší.

Nechte na sebe působit atmosféru místa a vychutnávejte…

Průběh prohlídky

Do minulosti a zpět

 

Provedeme vás historickými i současnými prostory palírny. Dozvíte se něco o tom, jak se zde rozvíjelo lihovarnictví v časech, kdy místní pivovar a lihovar měli pro okolní obyvatele zásadní význam. V původních sklepech můžete vidět expozici, kterou jsme pro vás připravili z exponátů, které se dochovaly a mapují tak nedávné období posledních 100 let.

Můžete zde vidět původní sudy, ve kterých i v minulosti zrála whisky nebo také legendární likér Jakamarus. Povíme vám o tom, jak se whisky vyrábí dodnes za použití stejných postupů a zařízení jako kdysi. V naší palírně nemáme téměř žádnou automatizaci a celý proces výroby prochází našima rukama. 

Nejdelší částí exkurze je degustace našich produktů. Budete moci ochutnat whisky v různých stádiích zrání nebo naše ovocné destiláty a likéry. Po exkurzi je možné zakoupit naše produkty dle aktuální nabídky.

TOSH distillery sklep
TOSH Distillery exkurze

Organizační informace

Jak to funguje

Pravidelné prohlídky: pondělí až pátek v uvedených termínech a minimální počet osob 5

Víkendové prohlídky: víkendové termíny jsou určeny pro uzavřené skupiny od 10 osob

Výklad je možno provést i v anglickém jazyce.

Prostory nejsou vhodné pro osoby s tělesným handicapem z důvodu velkého množství schodů. V prostorách sklepa se pohybuje teplota od 7°C do 15°C v závislosti na ročním období, proto je vhodné s sebou vzít teplejší oblečení (zejména v letních měsících).

Ceník

Cena zahrnuje:
slevu 10 % z nákupu výrobků v den konání exkurze
degustační sklenku s logem
poukaz se slevou 50 Kč na další návštěvu pro Vaše přátele

počet osob | 5 až 20
termíny | pátek ve vypsaných termínech nebo dle individuální domluvy
délka | 2 hod.

Exkurze palírny whisky a ginu
TOSH distillery destilační místnost
Poukaz na exkurzi s degustací whisky

Dárkový poukaz

Darujte zážitek

Originální dárek, který zůstane navždy ve vzpomínkách. Poukaz můžete doplnit o věnování nebo si můžete vybrati variantu pro více osob. Ten náš je na grafickém papíře i s obálkou. Pokud si chcete dotvořit svůj poukaz, můžete si objednat verzi k tisku.

Pravidelné exkurze

Nabízíme termíny v pracovní dny převážně v pátky. Pokud je skupina osob větší než 5, tak se můžeme domluvit na individuálním termínu.

Pro skupiny nad 10 osob nabízíme i možnost exkurze o víkendu dle domluvy.

Soukromé akce

Pokud hledáte atraktivní prostředí pro vaši oslavu nebo malou firemní akci, tak vám můžeme nabídnout nejenom exkurzi s degustací, ale i kompletní občerstvení. Spolupracujeme s restaurací Moravský grunt, která je v sousedních Topolanech, takže vaše jídlo bude vždy čerstvé. Vše záleží na vašem přání a naších možnostech.

Kapacita našich prostor je 20 osob a prostředí je vhodné pro oslavy nebo firemní porady ve volnějším stylu.